fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Grecja: Pracujesz w turystyce? Obowiązkowo szczepienie albo test

Pracownicy turystyki są w Grecji objęci szczególnymi przepisami, jeśli chodzi o zabezpieczenie przed covid-19. Fot. Aleksander Kramarz
Pracownicy branży turystycznej, którzy nie zaszczepili się na covid-19, będą musieli dwa razy w tygodniu robić test na koronawirusa – postanowił grecki rząd.

Nowe zasady weszły w życie 26 lipca. Niezaszczepieni pracownicy branży turystycznej muszą w każdy poniedziałek, a potem najpóźniej w czwartek, zrobić badanie w kierunku kororonawirusa. Dotyczy to również pracowników gastronomii – opisuje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

Pierwsze badanie, co poniedziałek, to test do zrobienia samodzielnego, a drugie, to szybki test antygenowy. O ile ten pierwszy będzie można dostać bezpłatnie w aptekach, za ten drugi trzeba już będzie zapłacić.

Wyniki należy przedstawiać pracodawcy i zarejestrować je w systemie monitorowania pracowników (Ergani), na który wchodzi się przez rządową stronę www.gov.gr podając numer ubezpieczenia społecznego.

Z informacji podawanych przez greckie media wynika, że w ten sposób rząd chce nakłonić niezaszczepionych do przyjęcia preparatu chroniącego przed covid-19.

Przez Grecję przelewają się protesty antyszczepionkowców. W tym w Salonikach, 21 lipca, udział wzięło, jak podaje agencja AFP, pięć tysięcy ludzi. Fot. AFP

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA