fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dofinansowanie uzyskane w związku z Covid trzeba opodatkować - interpretacja podatkowa

Adobe Stock
Wsparcie przedsiębiorców w formie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników stanowi przychód z prowadzonej działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Stanowisko takie zostało przedstawione w interpretacji indywidualnej z 1 czerwca 2020 r. wydanej przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB1-1.4010.518.2020.1.BS).

Stan faktyczny

Zgodnie ze stanem faktycznym zawartym we wniosku o wydanie interpretacji indywidulanej, Spółka prowadzi częściowo działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej z tego tytułu osiąga dochody zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT. Wnioskodawca zatrudnia pracowników w ramach prowadzonej działalności strefowej, jak i w ramach działalności niezwiązanej z działalnością strefową, alokując odpowiednio koszty wynagrodzeń pracowników, zgodnie z przyjętym kluczem alokacji.

Czytaj też: Jak krok po kroku rozliczyć dofinansowanie wynagrodzeń pracowników?

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami odnośnie rozliczenia otrzymanego wsparcia, spółka zwróciła się do dyrektora KIS z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej, w tym o po...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA