fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Ustawa anty-TVN. Cezary Tomczyk czeka na weto prezydenta

PAP, Leszek Szymański
Na zapleczu pewnie dochodzi do rozmów, być może do korumpowania polityków. Żadne metody nie są wykluczone. Sprawdzimy, czy posłowie dostają oferty dla mam, sióstr, kuzynek - mówił w Polsat News poseł PiS Cezary Tomczyk.

Poseł PO, były szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, mówił o ustawie forsowanej przez PiS, która według partii rządzącej ma zapewnić bezpieczeństwo polskiego rynku medialnego, a według opozycji i mediów uderza w Discovery, amerykańskich właścicieli TVN i krytycznej wobec władz telewizji TVN24.

Projekt z niewielkimi poprawkami został przyjęty przez sejmową komisję kultury i środków przekazu.

Tomczyk uważa, że ustawa ta ma podłoże polityczne, a jej wprowadzenie może uderzyć w każde medium, które władza uzna za sobie nieprzychylne.

Poseł KO twierdzi, że PiS prowadzi zakulisowe działania, aby przekonać posłów niezależnych lub Konfederacji do głosowania za nowelizacją ustawy medialnej.

- Na zapleczu pewnie dochodzi do rozmów, być może do korumpowania polityków. Żadne metody nie są wykluczone. Sprawdzimy, czy posłowie dostają oferty dla mam, sióstr, kuzynek - mówił Tomczyk.

Poseł oczekuje też, że stanowisko w sprawie ustawy anty-TVN zajmie prezydent Andrzej Duda - zawetuje przepisy, które uderzają w interesy USA, a tym samym w bezpieczeństwo Polski i jej obecność w NATO i UE.

- Wymagam od prezydenta pełnego zaangażowania w tej kwestii - mówił Tomczyk.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA