fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Pietryga

Opinie

Tydzień z życia frankowicza (część 2)

Wyniki wyborów nie miały wpływu na franka, jego kurs przez cały tydzień był stabilny, oscylował wokół 3,90 zł. W poniedziałkowej analizie Maciej Rudke, dziennikarz ekonomiczny...

Opinie

Sprawa Banasia – trzy scenariusze

Marian Banaś

Obecna konstelacja polityczna i utrata większości w Senacie sprawa, że PiS musi podjąć błyskawiczną decyzję w sprawie dalszych losów nowego prezesa NIK Mariana Banasia.

Pietryga:

Konsumenci

Tydzień z życia frankowicza

Pierwszy poniedziałek po wyroku Trybunału w Luksemburgu (z 3 października, syg. C-260/18 ) zaczął się od spadku kursu złotego.

Autorski przegląd wydarzeń Tomasza Pietrygi

Opinie

Czy nabici we franki dobiją sądy

Spory frankowiczów z bankami mogą być największym wyzwaniem dla sądów od czasów transformacji. Sądów, będących w opłakanym stanie, przygniecionych 16 mln spraw, których czas...

Pietryga:

Opinie

Więcej orzecznictwa w „Rzeczpospolitej”

Dobra orientacja w rozstrzygnięciach, jakie zapadają przed sądami, zwłaszcza Sądem Najwyższym, jest niezbędna w pracy każdego profesjonalnego prawnika i decyduje o jej efektach.

Nowy dodatek

Opinie

Ofiary ekologicznej rewolucji

Eksperci Ministerstwa Środowiska, zamiast walczyć ze skandalicznymi patologiami na rynku wywozu śmieci, mnożą kolejne regulacje dotyczące ich segregowania.

Pietryga:

Opinie

Architektura z dykty

Sfera budżetowa stała się, obok służby zdrowia, najbardziej zaniedbanym obszarem państwa. To zaczyna obracać się przeciwko niemu.

Pietryga:

Opinie

Hejterze, z nienawiści ulecz się sam

Ci, którzy wulgarnie atakują dziennikarkę „Rzeczpospolitej" za tekst o przeszłości adwokata słynnej „Emilii", zapominają, że bez odważnych, niepoddających się cenzurze mediów...

Pietryga:

Opinie

Desant na sądy się nie udał

Kadry dobrej zmiany, które miały wprowadzić w sądach nowy ład, nie dorosły do swojej roli. Ich autokompromitacja uderza niestety w wizerunek całego sądownictwa.

Pietryga:

Opinie

Jest sens bić się o Senat

Zdobycie Izby Wyższej pozwoliłoby opozycji wyjść z roli statysty i zmusiłoby PiS do współpracy i szukania kompromisu.

Pietryga:

Opinie

Reżyser Vega wychodzi z roli

Tomasz Pietryga

Każdy człowiek ma prawo do godności. Będący symbolem karierowiczostwa Bartłomiej Misiewicz również.

komentuje Tomasz Pietryga

Opinie

Spór o sądy wraca do Polski

Tomasz Pietryga

Opinia rzecznika generalnego TSUE daje polskim sędziom i opozycji twardszą podstawę do kwestionowania statusu nowej Krajowej Rady Sądownictwa oraz jej decyzji.

Pietryga:

Opinie

Ziobro górą w wojnie 14-letniej

Zbigniew Ziobro

List blisko 160 naukowców domagających się od prezydenta zawetowania zmian w kodeksie karnym to kolejna odsłona batalii o politykę karną w Polsce.

Pietryga:

Opinie

Rzecznik Praw Obywatelskich to nie aktywista

Adam Bodnar

Reakcja Adama Bodnara na zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo dziesięciolatki to postawa typowa dla środowiska lewicowych liberałów traktujących prawa człowieka rozszerzająco.

Pietryga:
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA