fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Tajne spotkanie PiS w Belwederze. Z Dudą i Przyłębską

Fotorzepa, Robert Gardziński
W grudniu ubiegłego roku w Belwederze doszło do spotkania władz PiS z prezydentem i prezes TK Julia Przyłębską. Rozmowy dotyczyły ustawy kagańcowej i postępowania na wypadek krytyki ze strony UE - ustaliła Wirtualna polska.

W opisywanym przez Wirtualną Polskę spotkaniu wzięli udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda i jego ministrowie.

Obecni byli także minister kultury Piotr Gliński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i europoseł Joachim Brudziński.

Według informacji uzyskanych przez Wirtualną Polskę w spotkaniu wzięła tez udział prezes TK Julia Przyłębska, którą zaprosił Jarosław Kaczyński.

Rozmowy w Belwederze dotyczyły forsowanych przez PiS przepisów dyscyplinujących środowisko sędziowskie, a także postępowania na wypadek krytyki ze strony unijnych instytucji. Na spotkaniu miała zapaść decyzja, że rządzący nie pójdą na żadne ustępstwa.

Na pytania WP.pl, na jakich zasadach prezes trybunału Konstytucyjnego uczestniczyła w spotkaniu partii politycznej, TK nie odpowiedział.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA