Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Gowin: Niech rodzicie głosujš za dzieci

Wicepremier Jarosław Gowin proponuje, by rodzice głosowali za małe dzieci.
twitter.com
„Głosownie rodzinne" chciałby wprowadzić do nowej konstytucji wicepremier Jarosław Gowin. Dzięki temu rodzice wychowujšcy małe dzieci oddawali by głos... także za nie.

Lider partii Porozumienie, wicepremier Jarosław Gowin taki pomysł zgłosił podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwoœci.

- Te dzieci sš przyszłoœciš Polski . Ci którzy wychowujš te dzieci myœlš nie tylko o własnym dobru, ale myœlš o dobru całej Polski. To powinno się znaleŸć w systemie wyborczym, w systemie głosowania – mówił Gowin.

Dodał, że „warto pracować w duchu tego hasła: "Polska jest jedna", czyli warto zaproponować takie ponadpartyjne porozumienie na rzecz wspierania polskich rodzin.

- I chcę przywołać też konstytucyjno-wyborczy postulat Porozumienia. Mam nadzieję, że ten postulat zostanie wsparty przez przyjaciół z całej Zjednoczonej Prawicy i uda się go zrealizować na gruncie nowej konstytucji – tłumaczył wicepremier Gowin.

Propozycja wywołała olbrzymiš dyskusję w sieci. „Pomysł bezdennie głupi... co jeœli rodzice majš różne preferencje wyborcze? Na kogo "odda" głos dziecko? - pytał jeden z użytkowników Twittera.

A inny dodał: „Czy propozycja będzie się odnosiła również do zarodków (bo, przecież dla prawicy to "dzieci nienarodzone")? Jeżeli tak, to największš pulš głosów będš dysponować właœciciele klinik in vitro".

Następny napisał wprost: „Chyba was Bóg opuœcił. IdŸcie z tym hasłem do wyborów indywidualnie i nie oœmieszajcie dobrej zmiany".

Byli też internauci, którzy proponowali własne rozwišzania w sprawie głosowania. "Może jeszcze dodatkowy głos dla właœcicieli zwierzšt w ich imieniu od 5 zwierzaków w górę? – napisał jeden z nich.

Inny zaproponował: „Proponuję głosowanie prawe: jak zagłosujesz na prawicę to twój głos liczy się razy milion".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL