Polityka

Sondaż: Czy Kaczyński powinien spotkać się z protestującymi?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy Jarosław Kaczyński powinien spotkać się z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi i ich opiekunami? Polacy nie mają wątpliwości – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

Protestujący w Sejmie od blisko miesiąca niepełnosprawni, ich rodzice i opiekunowie już 19 kwietnia zapowiedzieli, że nie opuszczą budynku dopóki nie spotkają się z premierem Mateuszem Morawieckim (z tym już rozmawiali) i prezesem PiS.

W sobotę odbyła się – przed Sejmem – manifestacja poparcia i solidarności dla protestujących, którzy podtrzymują, że będą w Sejmie aż do skutku. I podkreślają, że chcą spotkania z liderem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

Prawie 60 proc. ankietowanych uważa, że Jarosław Kaczyński powinien spotkać się z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Przeciwnego zdania jest 22 proc. badanych, a zdania w tej sprawie nie ma podobny odsetek (21 proc.).

- Za tym, że powinno dojść do takiego spotkania są częściej mężczyźni (58 proc.), osoby w wieku powyżej 50 lat (60 proc.) oraz badani o wykształceniu wyższym (59 proc.). Tego zdania są też częściej respondenci o dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (64 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

„Cały problem polega na tym, że Kaczyński mówił Polakom, że teraz będzie państwo sprawcze, że teraz ludzie będą mieli wpływ na sytuację. Rzeczywistość jest dokładnie odwrotna” – tłumaczył w środowym programie #RZECZoPOLITYCE były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL