Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Sondaż: Czy Kaczyński powinien spotkać się z protestujšcymi?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy Jarosław Kaczyński powinien spotkać się z protestujšcymi w Sejmie niepełnosprawnymi i ich opiekunami? Polacy nie majš wštpliwoœci – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

Protestujšcy w Sejmie od blisko miesišca niepełnosprawni, ich rodzice i opiekunowie już 19 kwietnia zapowiedzieli, że nie opuszczš budynku dopóki nie spotkajš się z premierem Mateuszem Morawieckim (z tym już rozmawiali) i prezesem PiS.

W sobotę odbyła się – przed Sejmem – manifestacja poparcia i solidarnoœci dla protestujšcych, którzy podtrzymujš, że będš w Sejmie aż do skutku. I podkreœlajš, że chcš spotkania z liderem Prawa i Sprawiedliwoœci Jarosławem Kaczyńskim.

Prawie 60 proc. ankietowanych uważa, że Jarosław Kaczyński powinien spotkać się z protestujšcymi w Sejmie niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Przeciwnego zdania jest 22 proc. badanych, a zdania w tej sprawie nie ma podobny odsetek (21 proc.).

- Za tym, że powinno dojœć do takiego spotkania sš częœciej mężczyŸni (58 proc.), osoby w wieku powyżej 50 lat (60 proc.) oraz badani o wykształceniu wyższym (59 proc.). Tego zdania sš też częœciej respondenci o dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (64 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

„Cały problem polega na tym, że Kaczyński mówił Polakom, że teraz będzie państwo sprawcze, że teraz ludzie będš mieli wpływ na sytuację. Rzeczywistoœć jest dokładnie odwrotna” – tłumaczył w œrodowym programie #RZECZoPOLITYCE były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL