fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Silna przecena na Wall Street przez koronawirusa

Bloomberg
Dow Jones Industrial tracił ponad 900 pkt na początku poniedziałkowej sesji, czyli spadał o około 3 proc. S&P 500 zniżkował wówczas o 2,8 proc., a Nasdaq Composite tracił 3,4 proc. To skutek obaw o rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Wcześniej fala wyprzedaży przetoczyła się przez giełdy w Europie i Azji. WIG 20 spadał po południu o prawie 4 proc., włoski FTSE MIB o 4,5 proc,. a grecki Athex Composite nawet o ponad 9 proc. Powodem tej panicznej wyprzedaży były wieści o rozprzestrzenianiu się koronawirusa we Włoszech i w Korei Płd.

„Szok związany z koronawirusem jest testem czynników technicznych (obaw przed nie załapaniem się na zwyżki i nastawienia na kupowanie na dołku), które pomagały akcjom przezwyciężyć przeciwne wiatry związane z fundamentami i wycenami. Kluczowym elementem jest to, czy rynki rozróżnią pomiędzy wolą banków centralnych do powstrzymywania wstrząsu gospodarczego (wysoką) a ich możliwością, by to zrobić (niską)" - napisał rynkowy guru Mohammed El-Erian, doradca ekonomiczny Allianza.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA